Autor:

Emil Mikulski

Utworzono:

20.04.2015

W niedziele 19.04.2015 na Stadionie Miejskim we Włodawie odbył się mecz trzynastej kolejki o mistrzostwo A Klasy, między SPS EKO Różanka a Agros Suchawa. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1

Był to mecz w ramach trzynastej kolejki chełmskiej A klasy a zarazem drugi mecz derbowy w rundzie wiosennej. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w rundzie jesiennej padł wynik 5:1 dla EKO wiec i tym razem nie da się ukryć że faworytem tego spotkania byli gospodarze.Mecz w pierwszej połowie przebiegał dosyć spodziewanie czyli grę praktycznie cały czas prowadziła drużyna EKO, chodź goście swoje szanse na strzelenie bramki też mieli, a najlepszą po błędzie bramkarza gospodarzy którysfaulował w polu karnym piłkarza gości i sędzia podyktował karnego którego przestrzelił Krzysztof Kępiński, inne ataki drużyny gości kończył się przeważnie na 20 metrze połowy gości albo nie celnymi strzałami. Zaś drużyna gospodarzy w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka 100% procentowych sytuacji ale tylko jedną udało się zamienić na bramkę. Pierwsza bramka w meczu padła po doskonałym prostopadłym podaniu Patryka Błaszczuka do Mateusza Chwedoruka a ten będąc sam na sam wpakował piłkę do bramki. Druga połowa rozpoczęła się dosyć podobnie jak pierwsza czyli nadal grę prowadziła drużyna gospodarzy co przyniosło pozytywny efekt w postaci bramki którą strzelił po raz kolejny Mateusz Chwedoruk, po tej bramce mogło się wydawać że jest już po meczu ale nic mylnego gdyż po taktycznym faulu przez Patryka Błaszczuka w 60 minucie spotkania nasz zawodnik obejrzał drugą żółtą kartkę w tym meczu i w konsekwencji musiał opuścić boisko. EKO grając w dziesiątkę cofnęło się do obrony i broniło wyniku a zespół Agrosu dążył do zdobycia kontaktowej bramki co im się nie udało, stworzyli sobie kilka sytuacji ale kończyły się one przeważnie nie celnymi strzałami. Naszej drużynie nastawiła się tylko na kontry po tej kartce, jedną z nich udało się wykorzystać po nie porozumieniu obrońcy z bramkarzem gości błąd bezlitośnie wykorzystał Mateusz Chwedoruk strzelając trzecią swoją bramkę w meczu. Po tej bramce goście stracili nadzieje na dobry wynik chodź udało się im jeszcze strzelić w końcówce bramkę na 3:1 z rzutu rożnego którą strzelił Łukasz Zalewski. Drużyna gości po tym spotkaniu umacnia się na pozycji lidera a drużyna gości straciła swoje 4 miejsce które zajmowała przed tym spotkaniem na rzecz drużyny z Srebrzyszcza. Grali też dzisiaj nasi juniorzy którzy zremisowali swój mecz z juniorami Agrosa 1:1.