Autor:

Emil Mikulski

Utworzono:

29.09.2014

W Niedziele 28.09.2014 na stadionie "EKOArena" w Różance został rozegrany mecz VI kolejki
A-klasy między EKO Różankąa Orzeł Srebrzyszcze. Mecz zakończył siępewnym zwycięstwem naszej drużyny 4:2.

Mecz mimo wyniku był bardzo wyrównany, zacięty, pełen walki i fauli. Żadna z drużyn nie odpuszczała
i chciałabardzo zwyciężyćw tym meczu. Był to pojedynek dwóch drużyn które grał już ze sobąprzed sezonem w meczu towarzyskimw Srebrzyszczu gdzie mecz zakończył sięzwycięstwem EKO9:0, ale jak wiadomo sparingi rządzą sięswoimi prawamipiłkarze EKOnie mogli opierać sięna tym wyniku i lekceważyć rywala co też na szczęście nie uczynili. Mecz toczył sięw zawrotnym tempie, obie drużyny stwarzały sobiesytuacje za sytuacja, każda drużyna chciał strzelićszybko bramkężebyuspokoić swoja gręi grać na tak zwanym luzie, jako pierwszym udało się strzelić drużynie gospodarzy.Pierwszą bramkę dla naszej drużyny po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Alana Kociubę w pole karne najszybciej do piłki dopadł Emil Mikulski i umieścił piłkę w siatce.Pomimo strzelonej pierwszej bramki obraz meczu nie zmienił się praktycznie wcale, piłkarze Orła nie odpuszczali i próbowali doprowadzić doremisu, stworzyli sobie kilka sytuacji ale żadnąnie potrafilizamienić na bramkę, najgroźniejszą sytuacje mieli po wyrzuconej piłcez autu w środku pola na 25 metrze połowy gospodarzy piłkęzłapał zawodnik gości i hukną z całej siły w bramkęgospodarzy, piłka odbiła sięod poprzeczki i na szczęście dla naszej drużyny piłka od poprzeczki uderzyła w linie bramki Maciej Kościuszyk po czym nasz bramkarzją złapał. Po tych kilku atakach drużyny gości do głosu ponownie doszli nasi piłkarze ipo bardzo dobrym dograniu Patryka Błaszczuka do Alana Kociuby ajeszcze lepszej asyście tego zawodnika bramkęna 2:0 strzelił Mateusz Chwedoruk. Do przerwy wynik jużnie ulęgł zmianie i EKORóżanka do szatnischodziła z dwoma bramkami przewagi. Po przerwie do ataku ruszyła drużyna gości i już kilka minut po gwizdku udało im się strzelić bramkęna 2:1po zamieszaniu w polu karnym i po błędach naszym piłkarzy. Piłkarz z Srebrzyszcza po strzelonej bramceprzycisnęlii chcieli strzelić kolejną bramkęco im sięnie udało, za to piłkarzom EKOudało się strzelić bramkęna 3:1 po jednej z kontr jaką sobie stworzyli,ładnym prostopadłym podaniu popisał sięMarcinWalaszek podając piłkę do Patryka Błaszczuka a ten będąc wsytuacji sam na sam z bramkarze nie dałjemu szans i pewnym strzałemumieściłpiłkęw siatce. O dziwo ta bramka nie dobił rywali i dalej próbowali atakować, po jednym z dobrych dośrodkowań przez piłkarza Orła piłka do swojejbramki głową strzelił Mateusz Kędzierski, co dało wiaręprzyjezdnym na wywiezienie przynajmniej punkt z Różanki. Drużyna gości próbował nadal atakowaća piłkarze Ekonastawili się na kontręco przyniosło pozytywny skutek w postaci 4 bramki dla Eko a jej strzelcem był Mateusz Chwedoruk. Gospodarze spotkanie po tym zwycięstwiewrócilina fotel lidera które straciliwcześniej na rzecz Vojsławi która w tej kolejce przegrał swój mecz zHutnikiem Dubeczno 4:2.